Ring til os
E-mail

Molis er en mindre praksis med nøje udvalgte medarbejdere

Vi vægter faglig dygtighed, empati, ansvar og kompetencer højt hos vores medarbejdere.

Du er velkommen til at ringe til os for en uforpligtende samtale om, hvordan vi kan hjælpe dig.

Hvis vi vurderer, at vi ikke kan løfte opgaven, har vi flere samarbejdspartnere, vi kan henvise til, og vi kan sammen finde ud af, hvad du videre skal gøre, og hvem der skal kontaktes.

Herunder kan du se vores medarbejdere og deres kontaktoplysninger.
 

Hovedkontor

Telefon: 29 80 29 90
Email: info@molis.dk
Sikker mail: info.molis@protonmail.com

Telefontider:
Mandag kl. 8.00-10.00
Tirsdag kl. 8.00-9.00
Onsdag kl. 8.00-9.00
Torsdag kl. 16.00-17.00

 

Ea Carøe

Psykolog og leder i Molis
Ea Carøe er uddannet psykolog (cand.psych.) fra Københavns Universitet.
Ea tilbyder supervision, kurser og foredrag.

Mobil: 93 92 29 80
Email: ea@molis.dk
Sikker mail: ea.molis@protonmail.com

Vibe Nordahn Bredsdorff

Psykolog
Vibe Nordahn Bredsdorff er uddannet psykolog (cand.psych.aut.) fra Københavns Universitet og autoriseret af Psykolognævnet.
Vibe tilbyder terapi, rådgivning, supervision og undervisning.

Mobil: 51 91 22 36
Mail: vibe@molis.dk
Sikker mail: vibe.molis@protonmail.com

 

Louise Sandholdt Trip

Psykolog
Louise Sandholdt Trip er uddannet psykolog (cand.psych.aut.) fra Københavns Universitet og autoriseret af Psykolognævnet.
Louise tilbyder terapi, rådgivning, supervision og undervisning.

Mobil: 23 49 77 04
Mail: louise@molis.dk
Sikker mail: louise.molis@protonmail.com

 

Freja Klein

Psykolog
Freja Klein er uddannet psykolog (cand.psych.aut.) fra Københavns Universitet og autoriseret af Psykolognævnet.
Freja tilbyder terapi, rådgivning og supervision.

Mobil: 40 77 95 14
Mail: freja@molis.dk
Sikker mail: freja.molis@protonmail.com

 

Nina Søes Ibsen

Psykolog
Nina Søes Ibsen er uddannet psykolog (cand.psych.) fra Københavns Universitet.
Nina tilbyder terapi, rådgivning og supervision.

Mobil: 42 44 01 98 
Email: nina@molis.dk
Sikker mail: nina.molis@protonmail.com

 

Kathrine Felland Gunnløgsson

Psykologisk konsulent
Kathrine Felland Gunnløgsson er uddannet cand.mag. og har i mange år beskæftiget sig med autismespektrumtilstande.
Kathrine tilbyder rådgivning, terapi og pædagogiske forløb.

Mobil: 51 92 09 67
Mail: kathrine@molis.dk
Sikker mail: kathrine.molis@protonmail.com

 

Erica Schmidt

Psykologisk konsulent
Erica Schmidt er specialpædagog og har i mere end ti år beskæftiget sig med børn, unge og familier med autismespektrumstilstande. 
Erica tilbyder rådgivning, terapi og pædagogiske forløb.

Mobil: 20 47 69 59
Mail: erica@molis.dk
Siker mail: erica.molis@protonmail.com

 

Bettina Hjorth

Psykologisk konsulent og mindfulnessinstruktør
Bettina Hjorth er uddannet specialpædagog og mindfulnessinstruktør. Bettina har siden 2009 beskæftiget sig med børn, unge og familier med autismespektrumstilstande og ADHD/ADD.
Bettina tilbyder pædagogiske forløb, rådgivning, terapi og mindfulness-undervisning.

Mobil: 60 51 02 42
Mail: bettina@molis.dk
Sikker mail: bettina.molis@protonmail.com

 

Anna Leth Klostergaard

Psykologisk konsulent
Anna Leth Klostergaard er uddannet pædagog og har flere års erfaring med autismespektrumtilstande.
Anna tilbyder terapi og rådgivning.

Mobil: 29 80 22 72
Email: anna@molis.dk
Sikker mail: anna.molis@protonmail.com

 

Katrine Westphall

Psykologisk konsulent
Katrine Westphall er uddannet pædagog. Katrine har flere års erfaring med autismespektrumtilstande.
Katrine tilbyder terapi og rådgivning.

Katrine er i øjeblikket sygemeldt og modtager ikke henvendelser. Kontakt os gerne på 29 80 29 90.

 

Stine Houlberg

Psykologisk konsulent
Stine Houlberg har læst psykologi på Københavns Universitet i 1997-2000. Stine har mange års erfaring med autismespektrumtilstande hos særligt unge og voksne. Derudover er Stine specialiseret i misbrug og afhængighedsproblematikker.
Stine tilbyder terapi og rådgivning.

Mobil: 25 21 48 02
Email: stine@molis.dk
Sikker mail: stine.molis@protonmail.com

 

Jacob Krausmann

Psykologisk konsulent
Jacob Krausmann er uddannet lærer og har arbejdet med autisme i mange år på specialskoler og opholdssteder.
Jacob tilbyder selvforståelseskurser og pædagogiske forløb.

Mobil: 24 41 51 05
Email: jacob@molis.dk

 

Emilie Schnoor-Hansen

Psykologisk konsulent
Emilie Schnoor-Hansen er uddannet cand.mag. i Psykologi og Pædagogik og har i mange år arbejdet med børn og unge med autismespektrumtilstande.
Emilie tilbyder rådgivning, terapi og pædagogiske forløb.

Mobil: 20 67 28 36
Email: emilie@molis.dk
Sikker mail: emilie.molis@protonmail.com

 

Louise Isager

Psykologistuderende
Louise Isager er psykologstuderende (stud.cand.psych.) på Københavns Universitet på sidste del af studiet.
Louise tilbyder terapi til nedsat pris (450,- kr. pr. samtale).

Mobil: 28 61 22 38
Email: louise.isager@molis.dk
Sikker mail: louise.isager.molis@protonmail.com

 

Lea Rosenquist

Psykologistuderende
Lea Rosenquist er psykologstuderende (stud.cand.psych.) på Københavns Universitet og skriver afsluttende speciale.
Lea tilbyder terapi til nedsat pris (450,- kr. pr. samtale).

Mobil: 27 29 09 43
Email: lea@molis.dk
Sikker mail: lea.molis@protonmail.com

 

Josefine

Pensioneret terapihund
Josefine er vores egen servicehund. Da Josefine er en ældre dame, er hun nu gået på pension. Josefine nyder det pensionerede hundeliv med lange, langsomme gåture og hyppige lure i hundekurven derhjemme.

Du er meget velkommen til at tage din egen hund eller andet kæledyr med til dine samtaler hos os – vi elsker at møde nye dyr.