Ring til os
E-mail

Molis er en praksis med nøje udvalgte psykologer og konsulenter

Vi vægter faglig dygtighed, empati, ansvar og kompetencer højt hos vores psykologer og konsulenter.

Du er velkommen til at ringe til os for en uforpligtende samtale om, hvordan vi kan hjælpe dig.

Hvis vi vurderer, at vi ikke kan løfte opgaven, har vi flere samarbejdspartnere, vi kan henvise til, og vi kan sammen finde ud af, hvad du videre skal gøre, og hvem der skal kontaktes.

Herunder kan du se, hvem der arbejder i Molis og deres kontaktoplysninger.
 

Hovedkontor

Telefon: 29 80 29 90 (kan ikke modtage sms) 
Email: info@molis.dk
Sikker mail: info.molis@protonmail.com
Sikker mail for kommuner: Digital post til e-boks via CVR-nummer 35861696

Psykologer i Molis

Ea Carøe

Psykolog og leder i Molis
Ea Carøe er uddannet psykolog (cand.psych.) fra Københavns Universitet.
Ea tilbyder supervision, kurser og foredrag.

Telefon: 29 80 29 90 (kan ikke modtage sms) 
Mail: ea@molis.dk
Sikker mail: ea.molis@protonmail.com

Vibe Nordahn Bredsdorff

Psykolog
Vibe Nordahn Bredsdorff er uddannet psykolog (cand.psych.aut.) fra Københavns Universitet og autoriseret af Psykolognævnet.
Vibe tilbyder terapi, rådgivning, supervision, foredrag og kurser.

Mobil: 51 91 22 36
Mail: vibe@molis.dk
Sikker mail: vibe.molis@protonmail.com

 

Louise Sandholdt Trip

Psykolog
Louise Sandholdt Trip er uddannet psykolog (cand.psych.aut.) fra Københavns Universitet og autoriseret af Psykolognævnet.
Louise tilbyder terapi, rådgivning, supervision, foredrag og kurser.

Mobil: 23 49 77 04
Mail: louise@molis.dk
Sikker mail: louise.molis@protonmail.com

 

Nina Søes Ibsen

Psykolog
Nina Søes Ibsen er uddannet psykolog (cand.psych.) fra Københavns Universitet.
Nina tilbyder terapi, rådgivning, supervision, foredrag og kurser.

Mobil: 42 44 01 98 
Email: nina@molis.dk
Sikker mail: nina.molis@protonmail.com

 

Lea Rosenquist

Psykolog
Lea Rosenquist er uddannet psykolog (cand.psych.) fra Københavns Universitet.
Lea tilbyder terapi, rådgivning, supervision, foredrag og kurser.

Mobil: 60 61 58 43
Email: lea@molis.dk
Sikker mail: lea.molis@protonmail.com

 

Louise Isager

Psykolog
Louise Isager er uddannet psykolog (cand.psych.) fra Københavns Universitet.
Louise tilbyder terapi, rådgivning, supervision, foredrag og kurser.

Mobil: 28 61 22 38
Email: louise.isager@molis.dk
Sikker mail: louise.isager.molis@protonmail.com 

 

Maiken Lundsgaard Martinussen

Psykolog
Maiken Lundsgaard Martinussen er uddannet psykolog (cand.psych.aut) og autoriseret af Psykolognævnet.
Maiken tilbyder terapi og rådgivning i vores afdeling i Hillerød.

Telefon: 29 80 29 90 (kan ikke modtage sms)
Email: maiken@molis.dk
Sikker mail: maiken.m.molis@protonmail.com

 


Konsulenter i Molis

 

Kathrine Felland Gunnløgsson

Konsulent
Kathrine Felland Gunnløgsson er uddannet cand.mag. og har i mange år beskæftiget sig med autisme og ADHD.
Kathrine tilbyder rådgivning, terapi, kurser og pædagogiske forløb.

Kathrine holder barsel fra maj til august 2019.

Mobil: 51 92 09 67
Mail: kathrine@molis.dk
Sikker mail: kathrine.molis@protonmail.com 

 

Bettina Hjorth

Konsulent
Bettina Hjorth er uddannet specialpædagog. Bettina har siden 2002 beskæftiget sig med børn, unge og familier med autisme og ADHD.
Bettina tilbyder terapi, rådgivning, mindfulness, kostvejledning og kurser.

Mobil: 93 92 10 64
Mail: bettina@molis.dk
Sikker mail: bettina.molis@protonmail.com

 

Anna Leth Klostergaard

Konsulent
Anna Leth Klostergaard er uddannet pædagog og har flere års erfaring med autisme og ADHD.
Anna tilbyder terapi og rådgivning.

Mobil: 29 80 22 72
Email: anna@molis.dk
Sikker mail: anna.molis@protonmail.com

 

Katrine Westphall

Konsulent
Katrine Westphall er uddannet pædagog. Katrine har flere års erfaring med autisme og ADHD.
Katrine tilbyder terapi og rådgivning.

Katrine er i øjeblikket sygemeldt og modtager ikke henvendelser. Kontakt os gerne på 29 80 29 90.

 

Stine Houlberg

Konsulent
Stine Houlberg har læst psykologi på Københavns Universitet i 1997-2000. Stine har mange års erfaring med autisme hos særligt unge og voksne. Derudover er Stine specialiseret i misbrug og afhængighedsproblematikker.
Stine tilbyder terapi og rådgivning.

Mobil: 25 21 48 02
Email: stine@molis.dk
Sikker mail: stine.molis@protonmail.com

 

Emilie Schnoor-Hansen

Konsulent
Emilie Schnoor-Hansen er uddannet cand.mag. i Psykologi og Pædagogik og har i flere år arbejdet med børn og unge med autisme og ADHD.
Emilie tilbyder rådgivning, terapi og pædagogiske forløb.

Mobil: 20 67 28 36
Email: emilie@molis.dk
Sikker mail: emilie.molis@protonmail.com

 

Jacob Krausmann

Konsulent
Jacob Krausmann er uddannet lærer og har arbejdet med autisme i mange år på specialskoler og opholdssteder.
Jacob tilbyder selvforståelseskurser og pædagogiske forløb.

Mobil: 24 41 51 05
Email: jacob@molis.dk

 

Susan Simbold Gulstad

Konsulent
Susan er uddannet lærer med flere efteruddannelser. Hun har arbejdet på autismeområdet siden 1999, hvoraf hun har arbejdet som rådgiver, samtalepartner og formidler siden 2007.
Susan underviser på AutismeSpecialisering i Aalborg. 

Mobil: 42 60 50 33
Email: susan@molis.dk

Ditte Sauffaus Nielsen

Konsulent
Ditte Sauffaus Nielsen er uddannet pædagog og har flere års erfaring med autisme og ADHD. Ditte tilbyder terapi og rådgivning

Mobil: 27 28 69 32
Email: ditte@molis.dk
Sikker mail: ditte.molis@protonmail.com

Emma Krarup-Andersen

Psykologpraktikant
Emma Krarup-Andersen er psykologstuderende (stud.cand.psych.) på Københavns Universitet på sidste del af studiet. Fra august til december 2019 tilbyder Emma terapi til nedsat pris (300,- kr. pr. samtale).
Du kan læse mere om Emma her.

Mobil: 60 19 30 42
Email: emma@molis.dk
Sikker mail: emma.molis@protonmail.com

 

Josefine

Pensioneret terapihund
Josefine er vores egen servicehund. Da Josefine er en ældre dame, er hun nu gået på pension. Josefine nyder det pensionerede hundeliv med lange, langsomme gåture og hyppige lure i hundekurven derhjemme.

Du er meget velkommen til at tage din egen hund eller andet kæledyr med til dine samtaler hos os – vi elsker at møde nye dyr.

 

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Her får du viden om autisme og information om nyheder og kommende kurser.
Ved tilmelding til vores nyhedsbrev samtykker du til vores privatlivspolitik.

Ring 29 80 29 90